ברוכים הבאים לאתר של מרפאת "כל חי"
ברחובות
 
14.03.2012  שירותי הדמיה מתקדמים מכשיר פיתוח דיגטלי משוכלל המאפשר קבלת צילומים מיידיים בתוך 15 שניות וקבלת חוות דעת מומחה לרדיולוגיה באופן מיידי
 
14.03.2012 הצטרפו אלינו לפייסבוק בכתובת
http://www.facebook.com/kol.hai.vet.clinic
או חפשו:
מרפאה וטרינרית "כל חי" רחובות
 
31.12.2010  חדש באתר! פורום שאלות ותשובות פורום כלבים וחתולים, ופורום חיות אקזוטיות. הנכם מוזמנים לשאול שאלות באתר. תשובה תינתן בהקדם האפשרי.
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 

 
 

תולעת הפארק בכלבים
ד"ר אורן אולמן, מרפאת כל חי, רחובות

 

 

 


תולעת הפארק היא תולעת טפילית שעלולה להיות קטלנית לכלבים. מספר הכלבים שנפגעים מתולעת הפארק הולך וגדל משנה לשנה ורק הגברת המודעות לנושא בקרב מגדלי הכלבים תצליח להקטין את מימדי הפגיעה. מטרת מאמר זה הינה לסקור את דרך ההדבקה בתולעת, מהם סימני ההינגעות בתולעת וכיצד למנוע הידבקות בה. חשוב לציין שתולעת זו אינה תוקפת אנשים או חתולים אלא רק בעלי חיים ממשפחת הכלביים.

 
תולעת הפארק, או בשמה המדעי Spirocerca lupi, ובשמה הנוסף – תולעת הוושט הקטלנית, הינה תולעת מקבוצת התולעים העגולות בעלת מחזור חיים מיוחד: ביצי התולעת מופרשים בצואה של כלבים נגועים. חיפושיות זבל אוכלות את הצואה עם ביצי התולעים ובתוך החיפושית מתרחש שלב התפתחות נוסף. כלב לא נגוע בולע את החיפושית ובתוך מערכת העיכול שלו מופרשות התולעים הצעירות היוצאות מגוף החיפושית. התולעים נודדות בתוך גוף הכלב דרך קירות כלי הדם הראשיים, ומגיעות ברוב המקרים לוושט של הכלב, מתבגרות ומטילות ביצים שיוצאות לצואה. במקרים רבים התולעים הצעירות נודדות בגוף לאיברים נוספים כגון עמוד השדרה, קנה הנשימה, בלוטות רוק, קיבה, כליות, שרירים ועוד.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר